آموزش بستن زنجیر چرخ + عکس👌👀

نحوه بستن زنجیر چرخ

 

زنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد اتو حیدری به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالا تا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. حتی در مسافرت‌های نوروزی هم به دلیل احتمال تغییرات جوی ممکن است این وسیله به درد شما بخورد. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید و یا حتما قبل سفر به نمایندگی های mvm و نمایندگی های چری جهت بازدید خودروی خود مراجعه فرمایید. با اتو حیدری همراه باشید تا به آموزش بستن زنجیر چرخ بپردازیم.

قبل از اقدام به بستن زنجیر، از دیفرانسیل جلو یا عقب بودن خودروی خود مطلع شوید، زنجیر بر روی چرخی بسته می‌شود که نیروی محرک خودرو به آن منتقل می شود. اکثرا خودروها مانند MVM و CHERY دیفرانسیل جلو هستند. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. سپس آن را روی تایر قرار دهید به طوری که سر قلاب‌های زنجیر های عرضی به زیر قسمت جلو تایر بوده و چفت ها به سمت عقب لاستیک بیفتد. بعد نخستین زنجیر عرضی را به زیر قسمت جلو تایر قرار داده، خودرو را به طرف جلو حرکت دهید تا موقعی که از طرف عقب سر چفت و بست ها به ارتفاع تیوبی چرخ برسد. فراموش نکنید پس از بستن زنجیر به هیچ عنوان نباید حلقه های اضافی روی لاستیک بماند. باید آنها را طوری محکم کرد که به لاستیک صدمه نزند.

 

بستن زنجیر چرخ

 

آموزش بستن زنجیر چرخ

 

1- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ های جلو می بندیم و برای خودروهای دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید.

2- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خارهای زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

3- دو طرف ساده زنجیر را از پشت چرخ به یکدیگر وصل کنید (حلقه فلزی باز را به طرف دیگر زنجیر وصل کنید)

4- سمت دیگر زنجیر را که یک سر آن گیره‌ای پهن و خمیده دارد را به ترتیب مطابق شکل زیر از حلقه سر دیگر زنجیر عبور دهید و در بین حلقه بست نگهدارنده قرار دهید.

5- بست‌هایی در زنجیر چرخ وجود دارند که با چرخاندن آنها، زنجیر چرخ به لاستیک محکم می‌شود، این کار را توسط آچار مخصوص انجام دهید؛ آچار مخصوص (پیچ گوشتی دوسو) را در محل بیضی شکل قرار دهید و حلقه‌ای از زنجیر که در سوراخ بست ثابت است را در جهت منحنی بست بچرخانید (در هنگام جدا سازی زنجیر این بستها را به حالت اولیه خود برگردانید) زنجیر را روی چرخ بررسی کنید تا خارهای آن به سمت لاستیک نباشد.

 

بستن زنجیر چرخ

تشخیص نوع دیفرانسیل در خودرو

مشاهده زیر خودرو (دیفرانسیل عقب کاملا مشخص است).

در عمل تیکاف، چرخ‌هایی که درجا می‌چرخند و یا بکسوات می‌کنند بیانگر نوع دیفرانسیل‌ است.

قرارگیری موتور در خودروهای دیفرانسیل عقب مطابق شکل (موازی با طول خودرو) عمودی و دیفرانسیل جلو موازی با عرض خودرو (افقی) است.

دقت کنید برخی خودروها دیفرانسیل جلو و عقب هستند.

 

زنجیر چرخ

 

نتیجه گیری :

زنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالا تا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. اتو حیدری برای مطالعه این مقاله و وقت ارشمندتان سپاس گذار است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدیران خودرو

مدیران خودرو x22

ام وی ام x۲۲ است که از زمستان ۹۵ به ایران آمده را باید نسخه کراس اوور از هاچ بک ۳۱۵ بدانیم چرا که پلتفرم

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودرو چری

  چری اتومبیل شرکت خودروسازی چینی است که به عنوان یکی از کارخانه های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو در جمهوری خلق چین به

دیدن مقاله
مدیران خودرو

شرایط فروش تیگو

شرایط فروش تیگو 5  چری تیگو 5 به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور در جمع خانواده محصولات چری است. در تیگو ۵ بیشتر

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودروی mvm 550

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص mvm 550 در اختیار شما قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

دیدن مقاله