اتو حیدری

نحوه تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

نحوه تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

 

اتو حیدری

 

به گزارش اتو حیدری  رنگ شدگی بدنه خودرو می‌تواند نشانه از آسیب دیدگی جدی خودرو در تصادفات باشد. این امر را می‌توان به وسیله کارشناسان خبره یا دستگاه‌هایی که قطر رنگ را اندازه می‌گیرند، متوجه شد. اما تمامی این کارها هزینه بر است. اما به وسیله ترفندهایی می‌توانید با چشم و بدون دستگاه تشخیص دهید که خودرو کارکرده رنگ شده است یا خیر.

 

در بسیاری از خودروهایی که توسط کارشناسان مدیران خودرو، مورد کارشناسی قرار گرفته است، دستگاه‌های تشخیص رنگ دیجیتال امکان تشخیص قسمت رنگ شده را نداشته اند به طور نمونه خودروی MVM که در تصویر مشاهده می‌ کنید دارای رنگ شدگی از قسمت گلگیر عقب سمت شاگرد میباشد، این خودرو توسط چندین دستگاه با حساسیت‌های مختلف مورد کارشناسی قرار گرفت اما هیچکدام قسمت رنگ شده را تشخیص ندادند و در نهایت کارشناس خودرو بر اساس تجربه و توانایی تشخیص رنگ به صورت چشمی قسمت رنگ شده را اعلام کرده‌اند به همین دلیل جهت کارشناسی خودرو فقط از کارشناسان خبره و دارای تجربه که تحت نظر مراکز معتبر فعالیت می‌کنند استفاده کنید .

 

انعکاس نور

 

به انعکاس نور در زوایای مختلف توجه کنید. هر نوع پستی و بلندی یا مواج بودن به احتمال زیاد نشانه رنگ شدن بدنه خودرو است.

 

تشخیص رنگ بدنه

 

روش‌های تشخیص رنگ شدگی خودرو

 

1- ابتدا قبل از انجام هر آزمایش، دور ماشین را نگاه کنید. به قسمت هایی مانند گلگیر، سپر، میانه درها و جلو پنجره ماشین دقت بیشتر کنید. تا هرگونه علائم رنگ دوباره را پیدا کنید. رنگ دوباره ممکن است پررنگ تر،‌کمرنگ تر و یا حتی قدری زبرتر از رنگ اصلی باشد. در صورتی که هیچ لکه رنگ غیر عادی وجود نداشت کار را تمام ندانید و به سراغ مراحل بعد بروید.

 

2- هیچ کارگاه نقاشی و شخصی نمی‌تواند لبه‌های مهم را به خوبی دستگاه‌های کارخانه رنگ بزند. اما منظور از لبه‌های مهم کدام قسمت‌هاست. لبه های مهم عبارت اند از: گوشه کاپوت خودرو، لبه‌ جلوی شیشه جلو، ستون های کابین و همچنین لبه در ها. نوک انگشتان خود را به آرامی در این نقاط بکشید و در صورتی که احساس هرگونه زبری یا پستی و بلندی کردید، مطمئن شوید آن محل رنگ خورده است.

 

3- در کارخانه تولیدی پس از اینکه بدنه حاضر و آماده میشود قبل از نصب ادوات دیگر به اتاق اسپری رنگ رفته و تماما رنگ میشود. در صورتی که گلگیر‌ها یا کاپوت ماشین استفاده شده برای رنگ دوباره از خودرو باز شوند، اثراتی بر روی پیچ و مهره‌های متصل کننده آن به شاسی نمایان خواهد شد. برای بررسی این موضوع کاپوت را بالا زده و پیچ‌ها را بازرسی کنید. در صورتی هرگونه جای آچار یا رنگ متفاوت از رنگ اصلی بدنه مشخص بود، بدانید که آن قسمت برای صافکاری یا رنگ دمونتاژ شده است.

 

4- بدنه ماشین را در همه شرایط نوری بررسی کنید. به هیچ عنوان هنگامی که نور عمود به بدنه خودرو موردنظر شما تابیده است انتخاب نکنید. نور عمود باعث پنهان شدن تمام فرورفتگی‌ها و برامدگی‌های بدنه میشود. سعی کنید هنگام غروب در نور مصنوعی خیابانها اقدام به معامله کنید. همچنین سعی داشته باشید که با زاویه کم به موازات طول خودرو آن را بررسی کنید تا تمام تغییرات در بافت بدنه را متوجه شوید.

 

طبق تحقیق و گزارش اتو حیدری کارشناسان خودرو به خریدارها کمک می‌کنند. تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های دیجیتال تشخیص رنگ خودرو کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی‌ها مشاهده می‌کنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده‌ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری می‌کنند، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد کارشناس مربوطه بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو، اقدام به اعلام وضعیت کامل و قیمت واقعی آن به خریدار می‌کند. قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار می‌باشد.

 

مدیران خودرو

نتیجه گیری

 

طبق تحقیقات انجام شده توسط مدیران خودرو تا حد امکان از وسایل مخصوص برای تشخیص رنگ استفاده کنید. در حد امکان هم حتما توسط کارشناس خودرو این موضوع بررسی شود. امیدواریم با مطالعه این مقاله مناسب‌ترین روش را برای تشخیص رنگ شدگی خودرو خود انتخاب کنید. اتو حیدری از شما برای مطالعه این مقاله سپاس گذار است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدیران خودرو

مدیران خودرو x22

ام وی ام x۲۲ است که از زمستان ۹۵ به ایران آمده را باید نسخه کراس اوور از هاچ بک ۳۱۵ بدانیم چرا که پلتفرم

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودرو چری

  چری اتومبیل شرکت خودروسازی چینی است که به عنوان یکی از کارخانه های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو در جمهوری خلق چین به

دیدن مقاله
مدیران خودرو

شرایط فروش تیگو

شرایط فروش تیگو 5  چری تیگو 5 به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور در جمع خانواده محصولات چری است. در تیگو ۵ بیشتر

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودروی mvm 550

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص mvm 550 در اختیار شما قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

دیدن مقاله