مدیران خودرو

نحوه تشخیص خودرو تصادفی + 4 نکته مهم تشخیص ماشین های تصادفی

نحوه تشخیص خودرو تصادفی

 

به گزارش مدیران خودرو تصادفات خودرویی هر روز اتفاق می‌افتند و در سراسر کشور، شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم، گاهی اوقات، خودروها در این تصادفات آسیب‌های شدیدی می‌بینند. برخی از این خودروها را مالکان دوباره تعمیر می‌کنند و برخی دیگر، آن را به خریداران خودروهای تصادفی می‌فروشند، در هر حال، بسیاری از این خودروها بازسازی شده و دوباره به بازار خودروهای دست دوم باز می‌گردند. به همین جهت، این که بلد باشید چگونه با بازرسی بدنه یک خودرو دست دوم متوجه شوید که آیا این خودرو تصادفی است یا نه، از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

داشتن توانایی تشخیص آسیب‌های بدنه می‌تواند به شما کمک کند تا خودرو را گران‌تر از آن چیزی است که نخرید و هنگام خرید، از ارزش واقعی آن با خبر باشید. برخی خودروهای تصادفی، به خوبی تعمیر نمی‌شوند و این موضوع ممکن است سبب کاهش قیمت بسیار زیادی برای آن شود. به علت برخی تعمیرات غیر اصولی، گاهی اوقات هم خودروهای تصادفی که تعمیر می‌شوند ممکن است ایمنی لازم را نداشته باشند. در این مقاله، اتو حیدری شما را با روش‌هایی آشنا خواهد کرد که بتوانید به راحتی خودر‌وهای تصادفی را تشخیص دهید.

 

اتو حیدری

 

اولین و بهترین قدم برای تشخیص خودروهای تصادفی

طبق تحقیقات اتو حیدری هنگام خرید یک خودرو، همیشه می‌توانید با صرف اندکی هزینه، از یک کارشناس خودرو برای بازدید و بررسی دقیق بدنه و همچنین بخش‌های فنی دعوت کنید. اگر خیلی فنی نیستید و احساس می‌کنید ممکن است نتوانید به خوبی خودرو را بازرسی کنید، ما این روش را به شما توصیه می‌کنیم. صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد هنگام خرید خودرویی چند ده میلیونی، کاملاً ارزشش را خواهد داشت. معمولاً این کارشناس‌ها در بازدید از خودرو یک گزارش بازدید با جزئیات کامل در مورد بدنه، رنگ شدگی، معایب و ایرادهای احتمالی موتور و گیربکس و بسیاری موارد دیگر در اختیار شما قرار خواهند داد. این گزارش بدون شک می‌تواند بسیار برای شما هنگام خرید یک خودروی دست دوم راهگشا باشد

 

اسکلت خودرو

احتمالا یکی از بدترین اتفاق‌هایی که برای خودروها می‌افتد، صدمه دیدن اسکلت آن است. متاسفانه به جای تعمیرات درست آن، که معمولا گران تمام می‌شود، متخصصان تعمیرات بدنه، گاهی اوقات عیب آن را با به زور برگرداندن بخش صدمه‌دیده اسکلت خودرو به حالت اول آن، به‌طوری که شبیه شکل اولیه‌اش شود، برطرف می‌کنند. صدمه دیدن اسکلت خودرو معمولا بر اثر تصادف رخ می‌دهد و برگرداندن بخش صدمه‌دیده به حالت اول، باعث کمی نرم شدن آن قسمت نسبت به بخش‌های دیگر خودرو می‌شود. به پوشش چراغ‌های خودرو، سرشاسی خم شده، نواحی موج‌دار اطراف تغاری گلگیر کاملا دقت کنید. زیرا این نواحی به آسانی صدمات مربوط به تصادف را نشان می‌دهند.

 

مدیران خودرو

 

تعویض نامناسب چراغ‌های خودرو

طلق چراغ‌های مدرن امروزی مانند MVM و CHERY به دلیل سبک‌تر شدن، از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند و همین مساله باعث می‌شود نور وسیله نقلیه در جاده‌ها، مات‌تر به نظر بیاید. اگر هنگام خرید خودرو متوجه شدید یکی از چراغ‌ها از برندهای جدید است، در حالی‌که دیگری از نوع قدیمی‌تر است، می‌توانید مطمئن شوید که خودرو به احتمال زیاد تصادفی بوده است. هر زمان چراغ‌های جلوی خودرو نیز با هم هماهنگی نداشتند، کاپوت خودرو را بالا زده و داخل آن را بررسی کنید، ممکن است صدمه مهم‌تری وجود داشته باشد.

 

ترک‌خوردگی

ترک‌های روی شیشه جلوی خودرو، به ویژه اگر به صورت تارهای عنکبوت باشند، به معنای تصادفی بودن خودرو می‌باشد. البته ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد، بهتر است فورا به بررسی این مشکل بپردازید. به هر حال تعویض شیشه شکسته جلوی خودرو بر عهده فروشنده است. بدین معنا که موقع خرید خودرو باید فروشنده از قیمت آن به اندازه قیمت شیشه کم کند.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد. علاوه بر بررسی بدنه توسط خود شما هنگام خرید یک خودروی دست دوم، این موضوع که بخش‌های فنی و مواردی که به چشم دیده نمی‌شوند را یک مکانیک ماهر بررسی کند از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، حتی اگر برای بازرسی بدنه خودرو هم نمی‌خواهید به کارشناس مراجعه کنید و احساستان این است که این مورد را خودتان می‌توانید انجام دهید، ولی برای بخش فنی خودرو حتماً از کمک یک مکانیک ماهر بهره ببرید.

 

مدیران خودرو

 

نتیجه گیری

همیشه می‌توانید با صرف اندکی هزینه، از یک کارشناس خودرو برای بازدید و بررسی دقیق بدنه و همچنین بخش‌های فنی دعوت کنید. اگر خیلی فنی نیستید و احساس می‌کنید ممکن است نتوانید به خوبی خودرو را بازرسی کنید، ما این روش را به شما توصیه می‌کنیم. صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد هنگام خرید خودرویی چند ده میلیونی، کاملاً ارزشش را خواهد داشت. امیدواریم با مطالعه این مقاله مناسب‌ترین روش را برای تشخیص رنگ شدگی خودرو خود انتخاب کنید. اتو حیدری از شما برای مطالعه این مقاله سپاس گذار است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدیران خودرو

مدیران خودرو x22

ام وی ام x۲۲ است که از زمستان ۹۵ به ایران آمده را باید نسخه کراس اوور از هاچ بک ۳۱۵ بدانیم چرا که پلتفرم

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودرو چری

  چری اتومبیل شرکت خودروسازی چینی است که به عنوان یکی از کارخانه های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو در جمهوری خلق چین به

دیدن مقاله
مدیران خودرو

شرایط فروش تیگو

شرایط فروش تیگو 5  چری تیگو 5 به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور در جمع خانواده محصولات چری است. در تیگو ۵ بیشتر

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودروی mvm 550

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص mvm 550 در اختیار شما قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

دیدن مقاله